V-Ray for 3ds Max, kullanıcıların hızlıca ve kolaylıkla fotogerçekçi görseller oluşturmasını ve 3D üretim sürecinde tam kontrole sahip olmasını sağlar.

V-Ray for 3dsMax

kullanıcıların hızlı ve basit bir şekilde gerçekçi görüntüler elde etmesini ve bununla birlikte 3d görselleştirme aşamasında kullanıcının ihtiyacı olan tüm kontrolleri sağlayan, Chaos Group ‘un ana yazılımıdır.

V-Ray 3.0 for 3dsMax

bilgisayar destekli  görselleştirme çözümlerinde sektöre  liderlik yapan bir üründür. Başarılı aydınlatma , kaplama ve render araçlarıyla kullanıcı kitlesine hızlı ve verimli bir iş akışı sağlar. Yeni sürüm V3.0 ‘a birçok güçlü araç eklenmiş, teknik anlamda çok daha avantajlar sağlanmış ve açık kaynak kodunu destekler hale getirilmiştir.

 

Öne Çıkan Yeni  Özellikler

Basitleştirilmiş kullanıcı arayüzü – VRay render ayarları 3 kademe ( Basic – Advanced – Expert) olarak optimize edilerek farklı seviyedeki kullanıcıların menüler arası daha kolay hareket etmesi sağlanmıştır. “Basic” – Temel ayarlar,  “Advanced” – İleri düzey,  “Expert” – Uzman . Kullanım ihtiyaçları doğrultusunda kademeler arası tek tuşla hızlıca geçiş yapılabilmektedir.

3ds için V-Ray ne gibi sorun ve dertleri ortadan kaldırır?

  • Yüksek verimli ve kaliteli renderlar: 3ds Max için V-Ray kısa sürede ve kolaylıkla olağanüstü fotogerçekçi renderlar ortaya koyar. Sadece iki kaydırma çubuğu ile kullanıcılar renderlarının kalitesi ve hızı üzerinde tam kontrole sahiptir.
  • Farklı platformlarla sorunsuz veri alışverişi (Streamlined pipeline across different platforms): Çoğu stüdyo halihazırda V-Ray entegrasyonlu iş yapma sürecine (pipeline) sahiptir. V-Ray’in geniş yelpazeli platform desteği sayesinde, platformlar arası materyal koordinasyonu ve tutarlılığını sağlamak için assetlerinizi birleştirmek veya projelere paylaşımı yapmak çok kolay. Örneğin, kullanıcılar Rhino için V-Ray’den 3ds Max için V-Ray’e ya da tersi yönde materyal paylaşımında bulunabilir veya geometri render alabilirler. V-Ray manzara yöneticisi sayesinde 3ds Max için veya NUKE için V-Ray arasında bütün bir manzara paylaşabilirsiniz.

 

 

ANA ÖZELLİKLER

Yüksek Optimizasyonlu CPU Render Alma

V-Ray’in uyarlanabilir ışın izleme (ray tracing) teknolojisi ile yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü görüntüleri ve animasyonlar render alın. V-Ray, fotogerçek aydınlatma, materyaller ve kameraları hesaplamak için fiziksel olarak doğru metodlar kullanır. V-Ray, azami renderlama hızı için birden çok makinedeki tüm işlemci çekirdeklerini kullanmak için optimize edilmiştir.

Aşırı hızlı GPU render alma

GPU’ların gücü ile manzaralarınızın görüntüsünün gerçek zamanlı olarak ince ayarlarını yapın. Viewport’ta interaktif olarak materyaller inşa edin, kameralar yapılandırın ve ışıkları ayarlayın. Son görüntüleri render almak için hazır olduğunuzda Üretim Modu’na geçin.

Değişiklik Temelli Uyarlanabilir Renk Dağıtıcı (Sampler)

Gelişmiş karıncalanma (noise) tespitiyle daha temiz renderlar elde edin.

Otomatik Sampling

Işıkların ve materyalerin otomatik dağıtımı sayesinde (sampling) zamandan tasarruf edin.

Global aydınlatma

Global aydınlatma (GI) tercihlerinden birini seçin – kesin, yaklaşık ya da ikisinin karışımı.

V-Ray denoiser

Otomatik olarak karıncalanmayı (noise) kaldırır ve render alma süresini %50’ye kadar kısaltır.

Hassas ışıklar

Her tür doğal, yapay ya da görüntü temelli ışıklandırmayı simüle edin. Bölge ılıkları, güneş & gökyüzü ve IES ışıkları ile sanatsal ve yanlışsız renderlar alabilirsiniz.

Yeni gökyüzü modeli & atmosferik perspektif

Gerçekçi atmosferik derinlik ile doğal görünümlü gökyüzleri simüle edin.

Fotogerçekçi kameralar

Fotoğrafçı gibi çalışın. Gerçek dünya kamera kontrolleri sayesinde detaylı alan derinliğine ve sinematik hareket izine sahip görüntüler elde edebilirsiniz.

VR & özel kameralar

Projenizi sanal gerçeklikte deneyimleyin. 6×1 ve küresel (spherical) stereo kamera tipleriyle Samsung Gear VR gibi popüler VR başlıkları için içerik üretin.

VRscans material kütüphane desteği

400’den fazla taranmış materyal. Doğrudan V-Ray’de içeri aktarın ve render alın.

Fiziksel temelli materyaller

Her türde fiziksel materyal yaratın. Çok katmanlı araba boyasından tutun hassas yüzeyaltı saçılmaya (SSS) kadar aklınıza gelebilecek her türlü materyali üretebilirsiniz.

Hafıza konusunda verimli dokular

MARI, Mudbox ve Zbrush gibi favori uygulamalarınızda üretime hazır, çoklu çözünürlüklü döşeme dokularla (tiled texture) çalışın.

Üç düzlemsel Kaplama (Triplanar Mapping)

UV’ler olmadan hızlıca kusursuz dokular kullanın.

Yuvarlatılmış Köşeler

İlave modelleme gerekmeden render süresinde tamamen pürüzsüz köşeler oluşturun.

Özel geometri

Render zamanlı booleanlarla sonsuz düzlem, metaball, izoyüzeyler, parçacıklar ve nesne cutawayleri gibi eşsiz geometriler oluşturun.