Volume Purchasing Program

Toplu Satın Alma Programı (VPP) şirketiniz için uygulamalar bulmayı, toplu halde satın almayı ve dağıtmayı kolaylaştırır. Çalışanlarınız iPhone, iPad veya Mac kullanıyorsa, esnek ve güvenli dağıtım seçenekleriyle onlara çalışmaya hazır muhteşem içerikler sunabilirsiniz. Ayrıca üçüncü taraf geliştiriciler tarafından sizin için tasarlanmış ve VPP mağazası yoluyla tedarik edilen iOS için özel B2B uygulamaları da edinebilirsiniz.

Özellikleri

Toplu alımlar
Toplu Satın Alma Programı, şirketinizin içerik gereksinimlerini yönetmeniz için basit ve ölçeklenebilir bir çözüm sunar. VPP mağazası aracılığıyla, birinci sınıf Mac ve iOS uygulamalarını toplu satın alabilirsiniz. App Store veya Mac App Store’da iş dünyası ve üretkenlikten finans ve seyahate kadar çok çeşitli kategorilerdeki binlerce uygulama arasından seçim yapabilirsiniz. VPP ile çalışanlarınızı daha üretken olmak için ihtiyaç duydukları tüm araçlarla donatabilirsiniz.

iOS için Özel B2B Uygulamaları
Özel uygulamalarla şirketiniz için iPhone ve iPad’in yeteneklerini genişletebilirsiniz. Üçüncü taraf geliştiricilerle çalışarak özel iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak özel bir uygulama geliştirebilirsiniz. iOS için özel B2B uygulamaları VPP mağazasından güvenli ve özel olarak dağıtılır, ücretsiz veya ücretli olabilir. Geliştiriciler özel B2B uygulamalarını standart (App Store) Apple Geliştirici Programı aracılığıyla VPP mağazasına gönderebilirler. Uygulamalar onaylandıktan sonra VPP hesabınızdan erişebileceğiniz şekilde kullanıma açıldığı için onlara yalnızca siz erişebilirsiniz. Daha fazla bilgiyi bu kılavuzun “iOS için Özel B2B Uygulamaları” bölümünde bulabilirsiniz.

Yönetilen dağıtım
Yönetilen dağıtım, yönetilen aygıtlara veya yetkili kullanıcılara uygulama dağıtmanıza ve hangi içeriklerin hangi kullanıcıya veya aygıta atandığını kolayca takip etmenize imkan veren bir VPP özelliğidir. Yönetilen dağıtımdan yararlanmak için satın alınan uygulamaları dağıtırken mobil aygıt yönetimini (MDM) veya Apple Configurator 2’yi kullanabilirsiniz. Uygulamaların tüm sahipliğinizi elinizde tutarken tüm dağıtım sürecini baştan sona siz yönetin. Ayrıca, bir aygıt veya kullanıcı artık uygulamalara ihtiyaç duymadığında uygulamalar onlardan alınarak şirketinizdeki başka aygıtlara veya kullanıcılara atanabilir.

vpp_01