⁠⁠⁠Device Enrollment Program

DEP, doğrudan Apple’dan veya programa katılan satıcılardan satın alınan, şirketinize ait Mac’leri ve iOS aygıtlarını hızla ve kolayca dağıtabileceğiniz bir yol sunar.

DEP, kurulum sırasında mobil aygıt yönetimi (MDM) kaydının ve denetimin otomatik olarak yapılmasını ve aygıtları, kurumsal ve eğitim müşterilerinin onlara dokunmadan yapılandırmasını sağlayarak ilk kurulumu basitleştirir.

DEP sayesinde kuruma ait aygıtların dağıtımı artık manüel bir yapılandırma işlemi değildir. Kullanıcıların aygıtlarının kurulumu kutudan çıkar çıkmaz yapılabilir. Aygıtlar etkinleştirildiklerinde hesap ayarları, uygulamalar ve kurumsal hizmetlere kablosuz erişimle hemen yapılandırılır. IT biriminin kurulumu tamamlamak için her aygıta fiziksel olarak erişmesi gerekmez.

DEP’in( Aygıt Kayıt Programı) Faydaları :
Hızlı başlangıç; DEP, iPad ve iPhon’a kullanıcıların kurulumunu daha da kolaylaştırır. Aygıtlar MDM sunucunuza bağlandıktan sonra, yerleşik Kurulum Yardımcısı etkinleştirme işlemi sırasında kullanıcılara yol gösterir. İlk aygıt kurulumu sırasında belli ekranların atlanacağını belirterek kullanıcılarınız için kurulumu daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Zorunlu MDM; Kullanıcılarınızın aygıtlara fiziki olarak dokunmaları veya hazırlamaları gerekmeden aygıtların hazır ve çalışır hale gelmelerini sağlayın. Büyük ölçekte iOS dağıtımları için MDM kaydını otomatik hale getirerek kullanıcılarınızın anında hesap oluşturmalarını, şirket ilkelerini yapılandırmalarını ve uygulamalarını kablosuz olarak atamalarını sağlayabilirsiniz.

Kablosuz yönetim; Denetim, şirkete ait iOS aygıtları için üst düzey aygıt yönetimi sağlar. Bu modu kurulum sırasında kablosuz etkinleştirebilir, iMessage veya AirDrop’u kapatmak gibi ek sınırlamalar koyabilirsiniz. Denetim, web içeriğini filtreleme ve tek uygulama modu gibi ek aygıt yapılandırmaları ve özellikleri de sağlar.

dep_01

Pozitif Teknoloji ve DEP ilerleme süreci ile ilgili bilgi edinmek için 0212 210 04 44 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da dep@pt.com.tr adresine mail atabilirsiniz.