https://pozitifteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/03/jamf-logo.png

.

Jamf, dünya çapında 40.000’den fazla işletme ve okulun güvendiği Apple Kurumsal Yönetim standardıdır.

 
Apple teknolojisinin eğitimdeki etkisini en üst düzeye çıkarmanıza ve her öğrenciye kişiselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi sunmanıza yardımcı olmak için modern sınıflar ve Mac laboratuvarı için özel olarak tasarlanmış üç çözüm sunuyoruz. İster 1-1 iPad modeli veya paylaşımlı cihaz modeli sunuyor olun, ister kalem ve kağıt değerlendirme formatlarına bir alternatif arıyor olun; Jamf okulların öğrencilerle yeni yollarla etkileşim kurmasına ve iPad, Mac ve Apple TV ile aktif bir öğrenme ortamı sunmasına yardımcı olur.

https://pozitifteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/03/jamf-2.jpg

Eğitim Çözümleri

Size uygun Jamf eğitim çözümünü seçerken yardıma ihtiyacınız varsa formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Jamf Connect: Kimlik ve Kimlik Doğrulama Çözümü

İster bir Mac laboratuvarında ister dijital bir sınıfta, okullar öğrencilerin tek bir kullanıcı adı ve parolayla kaynak erişimini güvenli hale getirmesine izin verebilir.

Detaylı bilgi edinin https://www.jamf.com/products/jamf-connect/

Jamf School: Okullar için Yönetim Çözümü

Öğretmenler veya öğretim teknolojisi uzmanları için ideal çözümdür. Jamf School, eğitimcilere cihazları sınıftan yönetme gücü verir. Öğretmen, Ebeveyn ve Öğrenci uygulamaları bu çözüme dahildir.

Detaylı bilgi edinin https://www.jamf.com/products/jamf-school/

Jamf Pro: Bölgeler için Yönetim Çözümü

IT yöneticileri ve idareciler için tasarlandı. Jamf Pro; Mac, iPad, iPhone ve Apple TV için çok çeşitli Apple yönetim özellikleri sunar.

Detaylı bilgi edinin https://www.jamf.com/products/jamf-pro/

 

Jamf School: Güçlü bir çözüm

.

Eğitimciler, öğrencilerini dünyaya hazırlamak için en iyi öğrenme deneyimini sağlamaya çalışır. Jamf School, okullar için bu amaca yönelik oluşturulmuş bir mobil cihaz yönetimi çözümüdür (MDM). Sezgisel web tabanlı arayüzüyle – Mac, iPad, iPhone ve Apple TV gibi cihazların dağıtımını yapmak, yönetmek ve güvence altına almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Jamf School, öğretmenlere öğretme misyonuna odaklanabilmeleri için en iyi öğrenim teknolojisi olan Apple aygıtlarını kolayca dağıtma ve yönetme imkanı sağlar.

https://pozitifteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/04/jamf-3-min.jpeg
https://pozitifteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/04/jamf-4-min.jpeg

Uygulama İstemi, öğretmenlerin App Store ve Jamf School Teacher aracılığıyla uygulama talep etmek için kullanabilecekleri bir özelliktir. Jamf School Teacher kontrol panelindeki Uygulama İstemleri simgesi, öğretmenlerin talep ettikleri uygulamaları ve bu taleplerin durumunu görmesine olanak tanır.
Kullanıcılar, kullanıcı grupları ve cihaz grupları kolayca oluşturulur ve yönetilir. Ayrıntılı bilgileri görüntüleyin ve ayrı cihazlarda teşhis gerçekleştirin.

Okulunuz için MDM kullanıma hazır

.

Panel

Yönetilen cihazları, kullanıcıları ve uygulamaları takip edin. Cihazlara hızlı ve kolay bir şekilde erişin ve düzeltilmesi için sorunları belirleyin.

Sınıfların Yönetimi

Sınıflar, gerekli uygulamaları ve içeriği sürükleyip bırakarak ve kısıtlamalar oluşturarak kolayca yönetilebilir. Öğretmenler, daha sonra IT yöneticileriyle paylaşılan Jamf School’dan uygulamalar talep edebilir.

iBeacon Profil Ataması

Beacon teknolojisini kullanarak profillerin otomatik olarak atanmasını sağlayın. İlgisiz içerikler gizlenirken öğrenciler konuya özel materyallere otomatik erişim elde eder.

Panel

Yönetilen cihazları, kullanıcıları ve uygulamaları takip edin. Cihazlara hızlı ve kolay bir şekilde erişin ve düzeltilmesi için sorunları belirleyin.

Sınıfların Yönetimi

Sınıflar, gerekli uygulamaları ve içeriği sürükleyip bırakarak ve kısıtlamalar oluşturarak kolayca yönetilebilir. Öğretmenler, daha sonra IT yöneticileriyle paylaşılan Jamf School’dan uygulamalar talep edebilir.

 

iBeacon Profil Ataması

Beacon teknolojisini kullanarak profillerin otomatik olarak atanmasını sağlayın. İlgisiz içerikler gizlenirken öğrenciler konuya özel materyallere otomatik erişim elde eder.

 

https://pozitifteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/03/jamf-3.jpg

 

 

Jamf Pro: Kullanıcı verimi maksimize edildi.

.

Apple yönetimi için standart olan, son kullanıcı verimliliğini ve yaratıcılığını artırırken, sizin için aygıt yönetimini otomatikleştirmek üzere tasarlanan; son kullanıcıların bildiği ve sevdiği Apple deneyimini korumak ve IT uzmanlarını güçlendirmek için Apple teknolojisinden yararlanır.
Aynı gün işletim sistemi uyumluluğu sağlamak için Apple sürümlerini takip ediyoruz – yani siz ve son kullanıcılarınız yeni verimlilik ve yönetim özelliklerine anında erişebilirsiniz.

Apple kullanıcılarınızı ve IT ekibinizi Apple ile başarılı olmaları için güçlendirin.

Tek bir pakette ihtiyaç duyduğunuz tüm Kurumsal Mobilite Yönetim yetenekleri

Dağıtım

Son kullanıcılarınıza tamamen özelleştirilebilir bir ilk katılımcı deneyimini sağlayın. Özelleştirilmiş iş akışlarıyla Mac, iPad, iPhone veya Apple TV’yi sorunsuz bir şekilde sağlayın ve dağıtın.

Cihaz Yönetimi

Yapılandırma profilleri, politikalar ve komut dosyaları, Apple cihazlarınızı tam olarak gerektiği gibi çalışması için yönlendirir. Envanter verilerinden gerçek zamanlı uyarıları ve eylemleri tetiklemenin güçlü bir yolu olan patentli Akıllı Gruplar teknolojimizle yönetimi otomatikleştirerek basit bir sorun gidermenin ötesine geçin.

Uygulama Yönetimi

Toplu satın alma ve dağıtım ile uygulama yönetimini kolaylaştırın. Jamf Pro, Apple Business Manager ve Apple School Manager ile entegre olarak kullanıcılara veya aygıtlara uygulama atamanıza olanak tanır; Apple Kimliği gerekmez. Uygulamaları App Store, B2B App Store veya özel şirket içi uygulamalardan dağıtın. Ayrıca gerektiğinde yeniden tahsis etmek için uygulama lisanslarını da geri alabilirsiniz.

https://pozitifteknoloji.com/wp-content/uploads/2021/04/jamf-5.png

Envanter

Kullanıcı, donanım, yazılım ve güvenlik cihazı verilerini otomatik olarak toplayın veya envanter özelliklerini özelleştirin. Dinamik Akıllı Gruplar, yazılım sürümleri ve garanti süresinin sona ermesi dahil olmak üzere sizin için her şeyi takip eder.

Self servis

Kullanıcılarınıza güvenilir uygulamalar, şirket kaynakları ve parola sıfırlama gibi sorun giderme görevlerine ait kısayollara tek noktadan erişim sağlayın. Jamf Self Service – kontrol ettiğiniz, istenildiğinde tamamen özelleştirilebilir bir uygulama mağazası – son kullanıcıları güçlendirmenin ve yaygın IT destek taleplerini azaltmanın en iyi yoludur.

Güvenlik

Yerel güvenlik özelliklerinden yararlanarak Apple cihazlarının güvenliğini sağlayın. Cihaz ayarlarını ve yapılandırmalarını yönetin, kötü amaçlı yazılımları kısıtlayın ve Apple cihazlarınıza kullanıcı etkileşimi veya cihaza fiziksel erişim olmadan yama uygulayın. Kapsamlı, Mac için tasarlanmış uç nokta koruması için Jamf Pro’yu Jamf Protect ile eşleştirin.

 

Jamf Connect: Mac kimlik doğrulamasını ve kimlik yönetimini kolaylaştırın

.

Jamf Connect, kullanıcıların, grupların, parolaların uzaktan yönetimini ve kurumsal uygulamalara ve bulut kaynaklarına erişimi sağlar. Kimlik ve güvenlik yönetimine yönelik bu gelişmiş yaklaşım, IT personeli ve son kullanıcılar üzerindeki yükü hafifletir.
Jamf Connect, Okta ve Microsoft Azure Active Directory gibi bulut kimlik sağlayıcıları, kuruluşlara yüksek düzeyde kullanıcı ve cihaz koruması sunarken, aynı zamanda çalışanlar için sorunsuz ve kesintisiz bir deneyim sağlar.

İhtiyaç duyduğunuz kaynaklara anında erişim sağlamak için herhangi bir Apple cihazında tek bir bulut kimliğinden yararlanın.

.

Jamf Connect, çok faktörlü kimlik doğrulama ile eksiksiz bir Apple konfigürasyonu sırasında kullanıcıların bir bulut kimlik hizmetinden basit bir şekilde yararlanmasına olanak tanır:

Hesap Konfigürasyonu

İster kurulum sırasında ister günlük kullanımda olsun, Jamf Connect, Active Directory’ye bağlanmaya gerek kalmadan bir kullanıcının cihazına ve uygulamalarına erişmek için tek bir kimlik kullanılmasını sağlar.

Kimlik yönetimi

Hesapları ve kaynakları güvende tutmak büyük bir iştir. İşte bu nedenle Jamf Connect, IT yöneticilerine tüm şirket cihazlarına göz kulak olma ve bunlara kimin, ne zaman ve hangi cihazdan eriştiği gibi bilgileri sağlayarak hem cihazın hem de kurumsal bilgilerin korunduğuna dair içinizin rahat olmasını sağlar.

Parola Senkronizasyonu

Connect, bir kullanıcının bulut kimliği şifrelerinin, şifre değiştirilse bile Mac’teki yerel hesap düzeyinde senkronize edilmesini sağlar.