Swift Playgrounds hakkında daha çok bilgi..

Swift Playgrounds, sürükleyici ve etkileşimli bir ortamda Swift kodlamasını öğreten iPad için bir uygulamadır. Swift Playgrounds’ı açabilir ve kodlama bilgisi olmadan kod yazmayı öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Seviye tabanlı bir oyun gibi çalışır: “Swift’in Temelleri” nde basit karakterlerle başlarsınız, çevresi boyunca karakterinizi yönlendirmek için Swift’i nasıl kullanacağınızı öğrenirsiniz. Zamanla – ve daha zorlayıcı birçok dersle – Swift’i anlamak için gerekli kavramları (komutlar, fonksiyonlar, döngüler, operatörler, değişkenler, vb.) öğrenmeye başlarsınız.

Apple, Swift Playgrounds’u düzenli olarak güncelleyerek kodlama becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak yeni dersler ekliyor. Ayrıca üçüncü tarafların yarattığı zorlukları indirebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Swift Playgrounds dışında öğrenmenin başka yolları var mı?

Öğretmen rehberleri ve dersleri burada devreye giriyor. Apple, Swift’i öğretmek için bir dizi materyal – sınavlar, etkinlikler, bulmacalar, tartışmalar, Keynote sunumları vb. – hazırladı. Öğrenciler Mac’e geçiş yapmadan önce iPad’de bazı temel algoritmik dersler görüypr. İşte mevcut derslerin özeti:

iPad ile

• Getting Started with Code 1: Beş ila yedi yaş arası öğrenciler, kodlayıcı gibi düşünmeyi öğrenmek için codeSpark Academy ve Tynker gibi uygulamaları kullanabilirler.
• Getting Started with Code 2: Sekiz ila on bir yaş arası öğrenciler, bir kodlayıcı gibi düşünmeyi öğrenmek için Tynker gibi uygulamaları kullanabilirler
• Swift Playgrounds Learn to code 1&2: Öğrenciler, Swift Playgrounds’u anahtar kodlama kavramlarını öğrenmek ve günlük yaşamdaki kodlama ve diğer konular arasında karşılaştırmalar yapmak için kullanabilir.
• Swift Playground Learn to code 3: Öğrenciler Swift Playgrounds’u yaratıcı araçlar oluşturmak ve görüntüleri yerleştirip manipüle ederek yeni dünyalar yaratmak için kullanacaklar.

Mac ile

• Intro to App Development with Swift: Bu lise ve üniversite öğrencileri için hazırlanmış bir dönemlik bir derstir. Ders, öğrencileri uygulama geliştirme, Swift ve Xcode ile tanıştırır. Kursun sonunda öğrenciler sıfırdan bir iOS uygulaması oluşturmak için becerilerini kullanmış olacaklar.
• App Development with Swift: Bu yıl boyunca lise ve üniversite öğrencileri için oluşturulmuş bir derstir. Giriş dersini takip etmek içindir. Öğrenciler Swift ile kodlama, Xcode kullanma ve iOS geliştirmeyi anlama hakkında daha fazla bilgi edinecekler. Kurs, öğrencilere Xcode’daki oyun alanlarını kullanarak (iPad’deki Swift Playgrounds ile karıştırılmamalıdır) proje oluşturma ve kodlarını test etme görevi verir. Dersin sonunda, öğrenciler becerilerini tamamen kendileri tarafından yapılmış tam özellikli bir uygulama oluşturmak için kullanmış olacaklardır.

Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım.