Schoolwork, sizin ve öğrencilerinizin iPad’in gücünü daha etkin kullanmanıza yardımcı olan güçlü bir iPad uygulamasıdır. Ödevleri kolayca dağıtabilir ve toplayabilir, eğitim uygulamalarındaki öğrencilerin ilerlemesini izleyebilir ve gerçek zamanlı olarak her yerden öğrencilerle birebir işbirliği yapabilirsiniz. Öğrencilerin de kullanımı kolaydır. Ödevler, iPadlerinde, son tarih ve sınıfa göre düzenlenmiş olarak otomatik olarak görünür. Schoolwork sınıftaki herkesin ne yaptığını takip etmenize yardımcı olur, böylece öğretiminizi her öğrencinin ihtiyaçlarına göre uyarlayabilirsiniz.

Schoolwork uygulaması nasıl çalışıyor?

Schoolwork Uygulaması’nın birçok avantajı vardır, ancak uygulama öğretmenlere tam olarak fayda sağlamak için nasıl çalışır? Eğitimciler dersin tamamını kendi iOS cihazlarından tam olarak kontrol edebiliyorlar. Ders notları ve ödev oluşturma ve öğrencilerin öğrenme tarzlarından bağımsız olarak her öğrencinin öğrenebilmesini sağlamak için öğrencilerin ilerlemesini takip edebililiyorlar.

3.Parti uygulama entegrasyonu

Schoolwork uygulamasında müfredatınıza uyan içeriği bulmak için Tynker, Duolingo ve GeoGebra gibi popüler uygulamalara göz atabilirsiniz. Ardından, dinleyici notu olarak öğrencilerle paylaşmak için belirli bir uygulama etkinliği seçebilirsiniz. Öğrenciler seçtiğiniz etkinlikle notunuzu aldıklarında, tek bir dokunuşla doğrudan etkinliğe gidebilirler. Tüm bunlar ClassKit adlı yeni bir geliştirici çerçevesi ile mümkün oldu. En iyi eğitim uygulamalarının çoğu ClassKit’i kullanmaktadır

Apple’ın üretkenliği geliştiren uygulamaları

Okulda Pages, Numbers veya Keynote’u kullandığınızda, öğrencilerinizle ödevlerinde işbirliği yapmak ve herhangi bir yerden herhangi bir zamanda doğrudan belgelerine yazılı veya sözlü geri bildirim eklemek sadece birkaç dokunuş gerektirir. Sayfa belgelerini kağıt üzerinde olduğu gibi kolayca işaretlemek için iPad ile Apple Pencil’ı kullanabilirsiniz.

Öğrenci gelişimi ölçümleme

Öğretmenler, özel ve daha kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimine olanak tanıyarak, öğrencilerin uygulamalarda ve etkinliklerde ilerlemesini izlemek için Schoolwork Uygulamasını kullanabilir. Öğrenciler uygulama üzerinde depolanan tüm veriler gizli tutulur ve hiçbir zaman hiçbir şey için kullanılmaz.

Okulunuz öğrenci ilerleme özelliğini etkinleştirdiğinde, her öğrencinin genel sınıf performansının bir anlık görüntüsünü alacak, öğrencilerin uygulama etkinliklerini kontrol edebilecek ve ödevlerde ne kadar ilerlediklerini görebileceksiniz. Schoolwork, öğretiminizi öğrencilerinizin her birine göre uyarlamanıza olanak tanır.

 

Ödev dağıtma ve toplama

Hepsi bir öğretmen iPad’i üzerinden yapılabilir. Öğrencilerin sahip olduğu iPad’lere ödev PDF’leri gönderebilir ve hatta ders için derslere liderlik edebilirsiniz. Gönderilen bildiriler içinde, öğretmen her birine talimat verebilir. Ayrıca bildiriler aracılığıyla bağlantı gönderebilecek ve üzerlerine kendi notlarını koyabileceklerdir.

Okulunuzdaki Schoolwork uygulamasını kullanmaya nasıl başlayabilirsiniz?

Schoolwork Uygulamasını okulda veya bölgedeki tüm öğretmenler ve öğrenciler için kullanılabilir hale getirmek için BT koordinatörünün Apple School Manager (ASM) portalında bazı kurulum prosedürleri yapması gerekir. Aşağıda açıkladığımız bazı kolay adımları izleyerek, tüm kullanıcılar sınıfta bu muhteşem araçların tadını çıkarabilir.

İlk olarak, Apple School Manager hesabına erişin. Okulunuzda bir ASM hesabı yoksa veya hâlâ DEP kullanıyorsa, Apple School Manager’a kaydolun veya yükseltin.

Schoolwork Uygulamasını eğitim kurumunuzda dağıtmak için öğretmenler ve öğrenciler için Yönetilen Apple Kimlikleri (Managed-id) oluşturmanız önemlidir. SIS veya SFTP entegrasyonunu kullanarak yapabilir, hatta hesapları manuel olarak oluşturabilirsiniz. Schoolwork uygulaması yalnızca iPad, Yönetilen Apple Kimliği kullanılarak giriş yaptığında çalışır. Bu nedenle, tüm öğretmenlerin ve öğrencilerin kimlik bilgilerinin doğru bir şekilde ayarlandığından emin olmak önemlidir.

Apple, iOS uygulamasına ek olarak, bu sene öğretmenlerin, Yönetilen Apple Kimlikleri’ni kullanarak iCloud.com’a giriş yapabileceklerini ve Schoolwork’e erişebileceğini duyurdu. Web görünümü ile eğitimciler ödevlerini dağıtabilir ve MacBook’larını kullanarak öğrencilerin ilerlemelerini kontrol edebilirler.

Schoolwork uygulamasıyla zaten entegre olan bazı uygulamalar var. Bu uygulamalar belirli etkinliklerin yanı sıra öğretmenlerin öğrenci sürecini takip etmelerine izin verecektir.

Bu nedenle Schoolwork ile çalışmaya başlamanın son adımı, Apple School Manager’daki kuruluşunuz için öğrencilerin ilerlemesini sağlamaktır. Kuruluşunuzun tamamı için öğrencinin ilerlemesini etkinleştirmek için Ayarlar> Yönetilen Apple Kimlikleri’ni ve ardından Öğrenci İlerlemesi’nin altındaki Etkinleştir’i tıklayın.

Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım.