Everyone Can Code

Kod yazmayı öğrenmek küçük bir girişim değildir, ancak Apple Herkes Kodlama ile süreci biraz daha basit hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamlı müfredat, iPad ve Mac için öğretmenlere öğrencilerine Swift’i kullanarak nasıl kod yazacaklarını öğretmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlayan uygulamalar, öğretmen kılavuzları ve dersler içerir.

Swift, Apple tarafından oluşturulan bir programlama dilidir. Milyonlarca geliştirici Swift’i iPhone, iPad, Mac, Apple TV ve Apple Watch için uygulamalar oluşturmak için kullanıyor. Aslında, Swift Playgrounds (insanlara Swift kullanarak kod yazmayı öğreten uygulama) tamamen Swift kullanılarak kodlanmıştır! Apple, Swift’i öğrenmesi ve öğretmesi kolay olacak şekilde yaptı. Bu, kodlamayı öğrenirken başlamak için mükemmel bir dil olmasını sağlar.

Çocuklara (ve yetişkinlere) kod yazmayı öğreten bir uygulama olan Swift Playgrounds, 15 farklı dilde yerelleştirildi ve 155 farklı ülkede kullanılıyor. Uygulama dronlar ve robotlarla çalışan dersler içeriyor – aynı zamanda Apple’ın artırılmış gerçeklik çerçevesi ARKit’ten yararlanıyor ve derslerde sunuluyor. Apple ayrıca Swift Playgrounds’un yeni Schoolwork uygulamasıyla birlikte çalışacağını ve öğretmenlere Swift Playgrounds’da etkinlik atama, öğrencilerle işbirliği yapma ve ilerlemelerini izleme yeteneği kazandı

 

Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım.