DEP

Geçmişte DEP’nin kendi portalı vardı ve cihaz dağıtımı, eğitim içeriği ve öğrenci hesapları / kimlik bilgileri gibi okullar için diğer önemli öğelerin yönetiminden ayrıldı. Aynı DEP özelliklerine Apple School Manager portalı üzerinden erişilebilir.
Apple School Manager, aynı şekilde Aygıt Kayıt Programı (DEP. Apple aygıtları, MDM çözümüne zorunlu, otomatik kayıt gerektirecek şekilde önceden yapılandırılabilir) şekilde yöneticilerin denetimi ve kaydı otomatikleştirerek ilk aygıt kurulumunu basitleştirmelerine yardımcı olur. Bu, cihazların doğru yapılandırılmasını ve tüm kullanıcıların bu ayarları cihazlarına almasını sağlar.
Apple School Manager’daki cihazlar otomatik ve kablosuz olarak denetlenebilir. Denetim, yüksek düzeyde uzaktan yönetim sağlar ve MDM yetenekleriyle entegre Apple Classroom Uygulaması ve Okul Çalışması gibi öğretmenler için etkili komutlar ve araçlar sağlar. Apple School Manager, sıfır dokunuşlu yapılandırması nedeniyle Okul Bölgeleri için büyük ölçekli dağıtımlar için de idealdir.
Tüm bu Cihaz Kaydı özelliklerinden yararlanmak için, cihazların Apple School Manager portalına kaydedilmesi gerekir. Geçmişte, okul Cihaz Kayıt Programına (DEP) ancak cihazlar doğrudan Apple’dan, katılan bir Apple Yetkili Satıcısından veya hücresel bir taşıyıcıdan alınmışsa kaydolabilirdi.
Ancak iOS 11 ile yöneticiler iPhone ve iPad cihazlarının yanı sıra Apple TV’leri de Apple Okul Yöneticisine kaydedebilir ve Cihaz Kaydı özelliklerinden yararlanabilir

Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım.