Apple School Manager

Temel olarak, Apple School Manager, Apple cihazlarınızı okulunuza dağıtmanıza yardımcı olacak web tabanlı bir portaldır. Bu tek portaldan, Yönetilen Apple Kimlikleri oluşturarak, MDM sunucusuna aygıtlar kurarak, uygulamalar ve kitaplar için lisans satın alıp düzenleyebilir ve öğretmenlere Apple’ınki gibi araçlarla güç katarak öğrencilere, öğretmenlere ve personele Apple hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Apple, yakın zamanda Microsoft Azure Active Directory ile entegrasyon yoluyla Apple School Manager’da birleşik kimlik doğrulamasını kullanıma sunmuştur. Yönetici, ASM’yi Microsoft Azure Active Directory’ye bağlayabilir ve tüm öğrencilerin ve personelin Apple hizmetleriyle otomatik olarak kurulmasını sağlayabilir. Bununla, mevcut Microsoft hesap kimlik bilgilerini aygıtlara, iCloud’a ve çok Schoolwork giriş yapmak için kullanabilirler.

Apple Okul Yöneticisi, okulunuzdaki cihazların kaydını ve ilk yapılandırmasını otomatik hale getirerek mobil cihaz yönetimi çözümü ile yan yana çalışır. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı gerçekten karşılayan doğru MDM çözümünü seçmek önemlidir.

Cihaz Uygunluğu
Program Gereklilikleri

 

Managed Apple ID nedir?

Yönetilen Apple Kimlikleri, iPad’leri dağıtırken ve yönetirken eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuş özel bir Apple Kimliği türüdür. Eğitim için özelleştirilmiş Apple hesapları gibi çalışırlar ve okul yöneticilerinin günlük yönetimde onları destekleyecek ve öğrencilerin verilerini güvende tutacak kısıtlamalar ve yapılandırmalar ayarlamalarına izin verir.

Yönetilen Apple Kimlikleri ile normal Apple Kimlikleri arasında, her birinin hüküm ve koşulları gibi, bazı alakalı farklar vardır. Yönetilen Apple Kimliği koşulları, iPad’leri eğitim ortamlarında yönetirken okul verilerinin ihtiyaçlarını karşılayan, okul verilerini koruma, cihaz yönetimine derin düzeyde izin verme ve öğrencilerin ve öğretmenlerin cihazlarına en kolay şekilde uygulama ve kitap teslim etme gibi özellikler içerir.

Ayrıca, Yönetilen Apple Kimliği kullanan okullar, her Yönetilen Apple Kimliği için 200 GB’lık bulut depolama alanından ücretsiz olarak yararlanır ve öğrencilere iPad kullanarak oluşturduklarını kaydetmek için büyük miktarda depolama alanı sağlar.

Managed Apple ID’nin yararları nelerdir?

Daha önce açıkladığımız gibi, Yönetilen Apple Kimlikleri, öğrenci tarafından yalnızca eğitim amaçlı kullanılacak bir Apple hesabı oluşturarak okullara daha fazla veri güvenliği getirir. Yönetilen Apple Kimliği benzersizdir ve kendiniz veya öğrencileriniz için oluşturduğunuz diğer Apple ID’lerinden ayrıdır. Kişisel Apple Kimlikleri’nin aksine, BT yöneticisi, Yönetilen Apple Kimliğinizin erişebileceği hizmetleri yönetir.

Yönetilen Apple Kimliği, yöneticilerin bazı araçların ve iOS özelliklerinin kullanımını kısıtlamasına izin verir. Bu kısıtlamalar yönetilemeyen Apple ID’ler ile yapılması yönetilen hesaplara göre bir hayli zordur.

İçerik dağıtımını kolaylaştırmak, Yönetilen Apple Kimlikleri kullanmanın kesinlikle en büyük avantajıdır. Yöneticiler bir MDM yazılım çözümü kullanarak kolayca VPP lisansları atayabilir ve uygulamalar ve Apple Books kullanıcı etkileşimi gerektirmeden cihaza indirilir. Yönetilen Apple kimlikleri, Kitapları Toplu Satın Alma Programı (VPP) aracılığıyla dağıtırken özellikle yararlıdır, çünkü bu tür içerik dağıtımı yalnızca kullanıcı tabanlıdır.

Ayrıca, Yönetilen Apple Kimliği kullanılarak bir cihaza giriş yapılırken bazı iOS özellikleri devre dışı bırakılır. Örneğin, öğrenciler doğrudan App Store, iTunes ve / veya Books Store üzerinden uygulama ve / veya kitap indirme veya satın alma olanağına sahip olmayacaklardır.

Okulların öğrenciler için Yönetilen Apple Kimlikleri oluşturmasının bir başka ana nedeni, Apple Shared iPad dağıtmanın Supervised iPad’ler, DEP’e kaydedilmiş cihazlar ve Yönetilen Apple Kimlikleri de dahil olmak üzere belirli gereksinimleri olmasıdır.

Yönetilen Apple Kimliği için kullanılabilen diğer özellikler arasında iCloud Drive, Fotoğraflar, Safari, Notlar, Anımsatıcılar ve Yedekleme gibi iCloud hizmetlerine erişim bulunur. Arkadaşlarımı Bul, iPhone’umu Ara, iCloud e-postası ve diğer yerel ayarlar gibi özellikleri devre dışı bırakmak da mümkündür.

Yönetilen Apple Kimlikleri kullanarak, yöneticiler ayrıca kullanıcıları iTunes U’daki okul kurslarına kaydedebilir ve aynı ASM hesabında oluşturulan Yönetilen Apple Kimliği olan öğretmenler ve öğrenciler iWork uygulamalarıyla birlikte çalışabilir. Buna ek olarak, öğretmenler öğrencilerinin Yönetilen Apple Kimliği parolasını Apple’ın Classroom Uygulaması aracılığıyla sıfırlayabilir.

 

Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım.