Apple Classroom

Classroom, iPad ve Mac için öğrenmeye rehberlik etmenize, iş paylaşmanıza ve öğrenci cihazlarını yönetmenize yardımcı olan güçlü bir uygulamadır. Hem paylaşılan hem de bire bir ortamları destekler.
Apple TV’yi kullanarak sınıftaki herhangi bir iPad’de bir uygulama, web sitesi veya ders kitabı sayfası başlatabilir, öğrencilerinizle belge paylaşabilir veya öğrenci çalışmalarını TV, monitör veya projektörde görüntüleyebilirsiniz. Öğrencilerin hangi uygulamalarda çalıştığını görebilir, öğrenci cihazlarını sessize alabilir, her öğrenciye paylaşılan bir iPad atayabilir ve bir öğrencinin şifresini sıfırlayabilirsiniz. Ders bittiğinde, öğrencilerinizin faaliyetlerinin bir özetini görebilirsiniz.

 

Classroom APP MDM olmadan nasıl çalışıyor?

Eski özelliklere ek olarak Classroom App 2.1, öğretmenlerin ve öğrencilerin iOS 11’deki yeni sürükle ve bırak işlevini kullanarak belge paylaşmalarına olanak tanır. Öğretmenler ayrıca sınıf sırasında öğrencilerinin cihazlarının sesini kapatabilir ve Öğrenci etkinliği, bir sınıf oturumunu bitirdiğinde zaman çizelgeleri oluşturur.

MDM çözümü olmadan, öğretmenlerin iPad’lerini kullanarak sınıfı manuel olarak oluşturmaları ve yakındaki öğrencileri katılmaya davet etmeleri gerekir. Öğrencilerin sınıfa girip derse katılabilmeleri için Ayarlar> Classroom Uygulaması’na gitmeleri gerekir. Ardından, öğrencilerin öğretmen tarafından paylaşılan dört haneli kodu girmeleri gerekir. Aynı öğretmen veya farklı öğretmenlerle birden fazla sınıfa katılabilirler.

Bu yöntem kesinlikle öğretmenler için daha uzun ve daha ayrıntılı bir hazırlık gerektirir ve bunu yapmak için değerli öğretilebilir dakikalar geçirmelidirler. Buna ek olarak, öğrencinin aynı süreci tüm öğretmenlerle tekrarlaması gerekecektir, bu da bir genç için gerçekten sıkıcı olabilir ve okulun ilk yıllarında iPad kullanırken oldukça zor olabilir.

 

Classroom APP MDM ile nasıl çalışıyor ?

Bir MDM çözümü ile, öğretmenler Apple Classroom Uygulaması’nın tüm harika özelliklerine erişebilir ve sınıfları yapılandırmak için bir dakika harcamak zorunda kalmazlar.

Classroom Uygulaması ve Apple Programları (Apple School MAnager gibi) ile tamamen entegre edilmiş eğitim için bir MDM çözümü kullanarak, okuldaki teknoloji ile iş akışlarını kesinlikle optimize edersiniz, cihaz dağıtımını ve kullanıcı verilerini içe aktarmayı kolaylaştırırsınız.

MDM sunucusu okulunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmışsa, öğretmenler ve öğrenciler için tüm teknoloji ortamını hazırlayabilirsiniz. Classroom Uygulamasını kullanmak isteyen öğretmenler öğrettikleri sınıfları ve dönemleri görebilir ve öğrenciler sınıflara bağlıdır.

Aşağıki tabloda Classroom uygulamasının farklı yöntemlerde hangi özelliklerinin aktif olduğunu görebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım.