IT / BİLİŞİM

İster yepyeni bir dağıtım planlıyor ister Apple aygıtlarını mevcut altyapınıza ekliyor olun, iPad ve Mac ortamınıza hemen uyum sağlıyor. Üstelik şimdi Microsoft Azure Active Directory desteği sayesinde öğrencilerinize ve çalışanlarınıza öğretim ve öğrenim için temel Apple hizmetlerine erişim olanağı sağlamanız her zamankinden daha kolay. Öğretmen ve öğrencilerinizin her gün ihtiyaç duyduğu Google Drive ve Microsoft Office gibi tüm uygulama ve hizmetler iPad’de kullanılabiliyor.

Apple School Manager, IT yöneticilerinin okullarda iPad ve Mac aygıtlarını dağıtmalarına yardımcı olan web tabanlı sade bir portal. Öğrencilere ve personele kolayca Apple hizmetlerine erişim olanağı sağlayabilir, aygıtları kurabilir, uygulama ve kitap edinebilir, ilgi çekici öğrenim deneyimleri oluşturmaları için öğretmenlere çeşitli araçlar sunabilirsiniz. Üstelik tümünü tek bir yerden kolayca yapabilirsiniz.

Apple School Manager’daki birleştirilmiş kimlik doğrulama özelliği sayesinde okulunuzun Microsoft Azure Active Directory hesap bilgilerini kullanarak iPad ve Mac’i mevcut ortamınıza entegre etmek şimdi hiç olmadığı kadar kolay.

Rory McGrath’in de söylediği gibi, “ İçerik satın almak ve bu içerikleri gerekli gruplara dağıtmak son derece kolay. Çok sayıda kullanıcı ve sekme arasında gezinmek yerine tek bir merkezden yönetmek zaman kazandırıyor.”

Okul aygıtlarını Apple School Manager’dan MDM sunucunuza atayarak kurulum sırasında kaydolmalarını ve otomatik olarak yapılandırılmalarını sağlayabilirsiniz. Aygıt türüne göre varsayılan MDM sunucusunu ayarlayabileceğiniz için ev ödevlerini iPad ve Mac’te otomatik hale getirmeniz çok kolay. MDM’yi kullanarak uygulama ve kitapları kablosuz olarak dağıtabilir, ana ekran yerleşimlerini yapılandırabilir, internet erişimini filtreleyebilir, gece yapılacak yazılım güncellemelerini programlayabilir, kaybolan aygıtları bulabilir ve daha birçok ayarı yönetebilirsiniz.

Aygıtlar öğrencilerin ellerindeyken öğretmenlere harika öğrenim deneyimleri yaratmalarını sağlayacak doğru araçları sunmak çok önemli. Google Drive ve Microsoft Office gibi uygulamalara yönelik yerel destek sayesinde iPad ve Mac okulunuzun mevcut üretkenlik iş akışlarına mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Derslik uygulaması, Okul uygulaması ve Apple TV ise öğretmenlerinizin daha da fazlasını yaparak sınıflarını dinamik ve interaktif öğrenim ortamlarına dönüştürmelerine yardımcı olur.

Apple Classroom

Classroom, iPad ve Mac için öğrenmeye rehberlik etmenize, iş paylaşmanıza ve öğrenci cihazlarını yönetmenize yardımcı olan güçlü bir uygulamadır. Hem paylaşılan hem de bire bir ortamları destekler.

Apple School Manager

Temel olarak, Apple School Manager, Apple cihazlarınızı okulunuza dağıtmanıza yardımcı olacak web tabanlı bir portaldır.

DEP

Geçmişte DEP’nin kendi portalı vardı ve cihaz dağıtımı, eğitim içeriği ve öğrenci hesapları / kimlik bilgileri gibi okullar için diğer önemli öğelerin yönetiminden ayrıldı.

Schoolwork

Schoolwork, sizin ve öğrencilerinizin iPad’in gücünü daha etkin kullanmanıza yardımcı olan güçlü bir iPad uygulamasıdır.

Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım.