Eğitimde Apple Ekosistemi

Uzaktan Eğitim

Serhat Gürgün / Apple Distinguished Educator

Verimli Bir Uzaktan Eğitim İçin

Tek ihtiyacınız bir iPad ve zengin eğitsel uygulamalar.

Etkili bir öğretim sürecinde öğrenci çalışmalarına odaklanmak gerekir. Öğrencinin yaratıcılığını ve üretkenliğini ön plana çıkartacak öğrenme çıktıları olmadan etkili bir öğrenme-öğretme ortamı yaşanmaz. Senkron ve asenkron dengesini doğru kurgulamak elinizde. Ödevleri, proje tabanlı çalışmalarla yeniden tanımlamak için Apple’ın eğitim çözümleriyle öğretimi yeniden şekillendirin. Esnek öğrenme ortamlarını fırsata dönüştürün. Öğretim tasarımınızı, her öğrencinin aktif olabileceği şekilde kurgulamak mümkün. Bunun için tek ihtiyacınız doğru öğretim teknolojileri.

iWork

Harika eğitim uygulamaları ile deslerinizi tasarlayın.

iTunes U

Dijital öğrenim nesneleri tek bir yerde toplayın.

iCloud

Ortak çalışmalar başlatın.

Keynote

Üretkenlik ve mükemmel sunumlarınız için.

Pages

Etkileyici belge tasarımı için yaratıcılığınızı kullanın.

FaceTime

Online derslerde sınıfınız hep sizinle. Tüm sınıfla güvenle görüşün.

Keynote Live ile Senkron Ders Sunumları Yapın.

iCloud ve Live imkanı ile öğrencileriniz sunumunu anlık takip edebilirler.

FaceTime ya da Zoom ile calnı ders esnasında iCloud’daki sunumunuzu öğrencilerinizle paylaşın. Sizi anlık takip edecek şekilde sunumuzunu öğrenci cihazlarında oynatın.

 

Öğrenme Ortamlarınızı Zenginleştirecek Bazı Eğitsel Uygulamalar

Explain Everything

Explain Everything ile düşüncelerinizi hareketlendirin. İnteraktif beyaz tahtanız ile fikirleriniz canlandırın ve kaydedin.

Nearpod

Nearpod ile interaktif ders etkinlikleri yaratın. İstediğiniz zaman istediğiniz yerden tüm öğrencilerinizle etkinlikler yürütün. Ölçme değerlendirme sürecini kolayca kurgulayıp anlık sonuçlarla takip edin.

Clips

Clips ile öğrencilerinizi harika videolar yaratmaya teşvik edin. Videoları sesli betimlemeler, altyazılar, efektler ve neşeli çıkartmalarla nasıl zenginleştirdiklerini izleyin.

iTunes U

iTunes U, derslerin her sınıfa özel bir öğrenme ortamı yaratır. Oluşturacağınız dersler için ihtiyaç olan tüm öğrenme nesneleri bir araya getirilir. Öğrenciler; öğretmenin yönergelerini takip ederek uygulamadan ayrılmadan görüntülü veya sesli ders anlatımlarına, kitaplara, sunumlara ve web bağlantılarına erişebilirler. Tartışmalara açarak öğrencileri aktifleştirir. Etkili bir öğretim tasarımıyla kurgulayabileceğiniz bir iTunes U kursunda hem öğretmek istediklerinizi aktarabilir hem de öğrenme ürünlerini çok zengin seçeneklerle tek bir yerde toplayabilirsiniz. Tüm öğrenci çıktılarını tek bir ekrandan kontrol edebilirsiniz.